Újra célkeresztbe kerültek a magyar telefontulajdonosok, ugyanis visszatértek a wangiri csalók. A napi.hunak több olvasója is jelezte, hogy váratlanul egy tunéziai telefonszámról hívták őket (+216 kezdetű számról).
Szerkesztőségünket is hívták már (+260 kezdetű zambiai számról) és mivel a hívás nem ismétlődött, és nem utalt semmilyen jel arra, hogy valaki tényleg keresne az afrikai országból, valószínűleg csalók próbálkoztak.
A leghasznosabb dolog, ha ilyenkor nem teszünk semmit, senkinek eszébe ne jusson visszahívni őket. A csalásuk lényege, hogy amikor visszahívja az adott előfizető a külföldi számot, felépül egy emelt díjas nemzetközi hívás. Amiből a csalóknak pénzük lesz, nekünk pedig kiadásunk, nem is kevés.
A Yettel szakemberei folyamatosan figyelik az ilyen jellegű gyanús hívásokat és a mielőbbi gyors hálózati beavatkozásnak köszönhetően igyekeznek azokat mielőbb letiltani a rendszerből – közölte a Napi.hu-val a mobilszolgáltató cég.
Arra figyelmeztetnek, hogy az elmúlt hetekben megnövekedett és kitartóan magas azoknak az adathalász próbálkozásoknak a száma, amikor SMS, online üzenet, e-mail vagy
telefonhívás formájában valójában csalók szeretnének tőlünk pénzt kicsalni vagy megszerezni a személyes adatainkat.
Ilyen eset lehet az is, amikor egy ismeretlen külföldi, sok esetben távoli ország telefonszámáról kapunk hívást – hangsúlyozták.
A Yettel arra figyelmeztet, amennyiben az ügyfél visszahívja a számot, az számára nemzetközi díjú hívásként keletkezik. Az oka, hogy a csaló oldalon emelt díjas lehet a szám, ami a csalónak bevételt generál, de ennek a többletköltsége az ügyfél oldalán jelentkezik.
A szolgáltató hangsúlyozza, ha biztosak vagyunk benne, hogy az adott országból nem várunk hívást, akkor semmiképp ne válaszoljunk a hívásra. Miután megszűnt a hívás, azonnal tiltsuk le a számot.
Napi.hu nyomán Nyugdíjasbarát