Image default

Nyitrai Zsolt: a nyugdíjasok 2025-ben is számíthatnak a kormányra, Magyarország meg tudja csinálni!

Nyitrai Zsolt: a nyugdíjasok 2025-ben is számíthatnak a kormányra, Magyarország meg tudja csinálni!
A nyugdíjasok 2025-ben is számíthatnak a kormányra, Magyarország meg tudja csinálni – közölte Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó vasárnap a közösségi oldalára feltöltött videoüzenetében.

A főtanácsadó a videóban hangsúlyozta, hogy az Orbán Viktor vezette polgári kormány számára a nyugdíjasok helyzete becsületbeli ügy.

„Szövetséget kötöttünk velük, mindig kiállunk az érdekeikért és megvédjük a juttatásaikat” – fogalmazott a politikus.

Kifejtette, hogy

2010 óta duplájára nőtt a nyugdíjak összege, és visszaadták a baloldal által korábban elvett 13. havi ellátást. Úgy folytatta, hogy Brüsszel el akarja venni a 13. havi nyugdíjat, de a kormány ezt nem fogja hagyni.

Januárban nyugdíjemelés érkezik, februárban pedig immár 5. alkalommal érkezik a 13. havi nyugdíj az ellátásra jogosultaknak

A 2025-ös év a béke költségvetését hozta el: januárban további 3,2 százalékkal emelkednek a nyugdíjak, és az idősek idén is megkapják a 13. havi járandóságukat, amelynek kifizetését állandósították – emelte ki Nyitrai Zsolt.

Hozzátette, hogy

jövőre is marad a rezsivédelem és folytatódik a kormányzati gondosóra program, a kormány 7200 milliárd forintot fordít nyugdíjra és nyugdíjszerű ellátásokra.

„Idős honfitársaink a 2025-ös esztendőben is számíthatnak ránk. Magyarország meg tudja csinálni!” – fogalmazott a főtanácsadó.

Nyugdíjasbarát

hírek ebből a rovatból

Kik választják meg az új pápát? – Érdekességek a bíborosokról életkor, származás és szerzetesrend szerint

nyugdijaspeti

Rossz a levegőminőség az országban – Hogyan védekezhetünk időskorban a szennyezett levegő hatásai ellen?

nyugdijaseszti

Öt érdekesség amit lehet, hogy nem tudtál Bors c. sorozatról

nyugdijaspeti