Image default

Idős embereken gúnyolódtak Balázsék, eljárást indít a Médiatanács

Megsérthette az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó törvényi követelményt a „Balázsék” egyik adása, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa eljárást indított a Radio Plus Kft.-vel szemben.

Az NMHH délelőtti tájékoztatása szerint a Médiatanácshoz két állampolgári bejelentés is érkezett a Rádió 1 médiaszolgáltatáson közzétett „Balázsék” című műsor 2025. december 9-i adásával kapcsolatban. A műsorszámban pejoratív megjegyzéseket használtak, és sértő módon beszéltek az idős emberekről, elsősorban az érettebb korosztályba tartozó nőkről.

Ezen megnyilvánulások sérthették az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó törvényi követelményt,

ezért a Médiatanács eljárást indított a Rádió 1 médiaszolgáltatójával, a Radio Plus Kft.-vel szemben.

Nyugdíjasbarát

 

hírek ebből a rovatból

Képzeletbeli levél a nagyitól a Föld Napja alkalmából

nyugdijaspeti

Itt a kucsmagomba-szezon – Erre keresd az istenek eledelét

nyugdijaspeti

Nem ellopta, csak eladta a Rottenbiller utcát – egész életünkben tévedésben voltunk?

nyugdijaspeti