Image default

Maaargit! Nooormális? – Isten éltesse a 69 éves Laár Andrást

Budapesten, 1955. augusztus 9–én látta meg a napvilágot Laár András, a Karinthy-gyűrűs magyar humorista, költő, énekes, zeneszerző, színész, dalszövegíró, buddhista pap, a L’art pour l’art Társulat alapító, valamint a KFT együttes alapító és jelenlegi tagja.

1981-ben Bornai Tiborral és Márton Andrással megalapította a KFT együttest, amely azóta is működik. Első nagyobb sikerüket a Táncdalfesztiválon aratták Bábu vagy című dalukkal, amelyet az tett különlegessé, hogy előadása közben a zenekar tagjai különös fehér maszkot viseltek és mozgásukkal a marionettbábukat utánozták.

1986-ban volt első önálló fellépése Budapesten a Török Pál utcai Pinceszínházban, amely nagyrészt Laár abszurd verseire épült, és amelyhez később Dolák-Saly Róbert is csatlakozott, s még ugyanezen évben megalakult a L’art pour l’art Társulat, akkor még Laár pour Laár Társulat néven (szójátékként Laár András nevére). 1987-ben tértek át a mai írásmódra. Az ezt követő években színházi estjeik sikeresek voltak.

Laár 1990-ben elvégezte a Kőrösi Csoma Buddhológiai Intézet buddhistapap-képző szemináriumát, majd 1993-ig buddhista filozófiát tanított A Tan Kapuja Buddhista Főiskolán.

2012 és 2013 évben többször fellép a Comedy Central Magyarország csatorna a „Comedy Central bemutatja: Stand Up Comedy” című műsorában is. A L’art pour l’art Társulat tagjaként sikeres fellépéseket ad. 2011-ben második önálló estjét adta elő, Már megin’ igazam van! címmel. Eközben Laár András a KFT együttessel rendszeresen koncertezik.

2005 óta a budapesti Tündér Tantra Kört vezeti. 2008-ban elvált, 2009 és 2011 között Gödöllőn, majd 2011 óta ismét Budapesten él, 2010-ben újra megnősült. Négy gyermeke van: Dávid (1977), Bence (1989),[4] Ambrus (1999) és Buda Illés (2011).

A Besenyő család

Leginkább velük azonosítja a közvélemény a társulatot. Egy meglehetősen diszfunkcionális család, akik szinte kizárólag szópoénok formájában kommunikálnak. A karakterek gyakran kapnak önálló szkeccseket is. A család tagja a magát mindenhez értőnek tartó és sok dolgon értetlenkedő Besenyő István (Laár András), a felesége, Margit (Galla Miklós, majd Pethő Zsolt), a nőcsábász vénember Parittya Setét Antal (Dolák-Saly Róbert), a korai években lányuk, Evetke (Nagy Natália), később talált gyerekeik, Rücsök és Zigóta (Pethő Zsolt és Szászi Móni). A jelenetekben rendszeresen felbukkan még Kancácska (Szászi Móni), akinek István csapja a szelet (a korábbi években ezt a karaktert Irén néven Nagy Natália játszotta), az állandóan rekordokat felállító Pandacsöki Boborján (Dolák-Saly Róbert), illetve Tompika (Laár András).

Besenyő István, ismertebb nevén csak Besenyő Pista bácsi a Besenyő család feje. Felesége Margit, három gyermekük Evetke, Rücsök és Zigóta. A család része még Anti bácsi, aki lehetséges, hogy Pista bácsi, vagy Margit apja, de ez nem biztos.

Lehet, hogy csak egyszer véletlenül rossz lakásba ment haza Besenyőékhez és ottrekedt.

Besenyő Pista bácsi egy igazi kocsmai filozófus

Fél- vagy inkább negyedművelt. Konkretizáláson és betű szerinti (félre)értelmezésen alapuló filozófiai és tudományos fejtegetésekben nincs párja. Amikor egy totális félreértelmezésen alapuló tévkövetkeztetésre jut, a másként vélekedőket lesújtóan és elnyújtott hangon „nooormális?” jelzővel illeti, közben a kezével is bolondjelet mutat a homloka előtt. Jókedvű, életvidám, határozott ember, akinek van egy különleges tulajdonsága: mindig igaza van. Akár egyszerre többször is.

Nyugdíjasbarát

hírek ebből a rovatból

Ezt üzeni Nemcsák Károly és a Szomszédok a nyugdíjasoknak

nyugdijaspeti

Így vernek át az étrend-kiegészítőkkel

nyugdijaspeti

Újabb üzlet csatlakozott a kezdeményezéshez: a Libri sem nyit ki december 24-én

nyugdijaspeti