Delhusa 1953. augusztus 9-én született Budapesten. Édesanyja Ihász Erzsébet, Ihász Gábor énekes nagynénje, így Delhusa Gjon anyai ágon unokatestvére a zenésznek és testvérének, Ihász Kálmán labdarúgónak. Apai nagyanyja görög, nagyapja pedig albán, anyai nagyanyja német, nagyapja magyar nemzetiségű volt. Gjon gyermekkorát Zuglóban töltötte, eredetileg autófényező szeretett volna lenni.
Könnyűzenei karrierjét egészen fiatalon kezdte. Mindössze 18 éves volt, amikor 1971-ben a Táncdalfesztiválon előadta a Hegyek lánya című dalt, amellyel egy csapásra ismert lett.
Az 1974-es év hatalmas sikereket tartogatott a számára, hiszen ebben az évben minden addig megjelent korongja (négy kislemez) aranylemez lett. Ekkor jelent meg az NDK-ban egy német nyelvű kislemeze is, amely 500 000 példányban kelt el. Már a megjelenés évében megkapta a drezdai fesztivál nagydíját, ami akkoriban a legrangosabb sajtódíj volt az NDK-ban, majd 1975-ben az év énekesének is megválasztották. Ezek a díjak azért is számítottak nagy sikernek, mert Kovács Katin kívül magyar énekes nem nyerte el.
1977-ben a Bergendy-együttes énekese volt néhány hétig, a Metronóm ’77 fesztivál gáláján adtak koncertet. 1979-ben megjelent első nagylemeze Delhusa Gjon címmel. 1980-ig részt vett valamennyi jelentős kelet-európai fesztiválon, amelyekről díjakkal tért haza.
Külföldön indult be igazán Delhusa Gjon karrierje
Több neves külföldi előadó is felkérte, hogy szerezzen számukra zenét. Írt dalt többek között Goldie Ensnek és a Goombay Dance Bandnek is. 1980-ban a nyugat-német TELDEC lemezcéggel kötött hároméves szerződést, majd 1983-ban újabb hároméves szerződést ajánlottak fel neki, de azzal a feltétellel, hogy letelepszik Németországban.
1988-ban Kubában egy dalverseny résztvevője volt, ahol a legjobb zeneszerző lett. Több magyar előadónak is írt dalt, pl. Csepregi Évának az Ezeregy éjjelt, valamint Szűcs Judith Táncolj még! című slágerét.
1989-ben itthon a Rákóczi Kiadó gondozásában megjelent a Csavargó című albuma, amely viharos gyorsasággal hódította meg a piacot. Pár nap alatt aranylemez lett, s két évvel később már a platina státusznál járt, ami 100 000 eladott példányszámot jelentett.
Delhusa rövid ideig Markó Andrással, a Gemini együttes egykori tagjával játszott együtt, majd az NDK-ba került, ahol több évig dolgozott. Ugyanebben az évben megkapta a Magyar Rádió EMeRTon-díját, valamint Fortuna című dalával megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivál magyar válogatóversenyét, azonban a nemzetközi audio előválogatóból nem sikerült kijutnia az oslói döntőre.
2005. március 15-én megkapta a Magyar Köztársasági Arany Érdemkeresztet, áprilisban a Vitézi Rend lovagjává avatták a dunaújvárosi Hősök Templomában.
Nyugdíjasbarát
címlapkép: Delhusa Gjon hivatalos Fb oldala