Az aloe vera a teljes vitaminskálát tartalmazza, ráadásul ezen kívül még vagy 20 féle ásványi anyagot és nyomelemet, aminosavakat, enzimeket, mono- és poliszacharidokat. Vírusölő és méregtelenítő hatása van, megöli a gombákat és a különböző baktériumokat, de emellett még fájdalomcsillapító hatással is bír.
Az aloe vera leveleit viszont csak a növény 4-5 éves korától kezdődően lehet felhasználni, mert előtte akár mérgező is lehet!
Felgyorsítja az égési és a fagyási sebek gyógyulási idejét, és még a műtéti hegek kezelésében is élen jár, hiszen felgyorsítja a gyógyulást. Enyhíti a rovarcsípések okozta viszketést, gyulladáscsökkentő hatása miatt alkalmas a pattanások kezelésére is. Emellett csökkenti az ízületi fájdalmakat.
Az aloe vera felhasználási módjai nagyon változatosak
Külsőleg és belsőleg is segít. Kitűnő frissítő italt készíthetünk belőle, ha erősíteni szeretnénk az immunrendszerünket. Az aloé ugyanis rengeteg antioxidánst tartalmaz, amelyek képesek felvenni a harcot a sejtjeink ellen harcoló szabad gyökökkel, amelyek a rákos megbetegedéseket is okozzák. Mivel rendkívül sok rostot tartalmaz, kiváló a székrekedés ellen. Ehhez esténként elegendő egy kiskanálnyi zselét fogyasztanunk.
A növényben található antibakteriális anyagok kitűnőek a különböző szájüregi fertőzések kezelésére is.
Az aloé segít az ínynek a regenerálódásban, továbbá az afták és fekélyek kialakulását is meg tudjuk vele előzni. A vércukor- és a triglicerid szint csökkentéséhez is hozzá tud járulni. Nem véletlen, hogy rengeteg bőrápoló készítmény összetevőjeként találkozhatunk vele. Nyugtatja, hidratálja, táplálja a bőrt, segíti a regenerálódását és az új sejtek képződését.
Hidratálja a bőrünket, ezáltal csökkenti a ráncokat is. Szerencsére az érzékeny bőrűek is nyugodtan használhatják. Nem csupán krémek alapanyagaként, hanem közvetlenül a növényből nyert zselét is alkalmazhatjuk a bőrünkön.
Agroinform – Nyugdíjasbarát